Архив новостей

30.04.2019
Творчы конкурс мастацкай фатаграфіі «БССР – скрозь прызму 100-годзя»

11 красавіка 2019 года ўдзяржаўнай установе адукацыі «Сярэдняя школа № 9 г. Мінска» адбыўся творчы конкурсмастацкай фатаграфіі«БССР – скрозь прызму 100-годзя» ў межах Мінскага гарадскога фестываля мастацкай і інтэлектуальнай творчасці «Мой Мінск – Мая сталіца – творчасці і таленту крыніца!», прысвечанага Году малой радзімы і 100-годзюстварэння БССР.

Конкурс праводдзіўся з мэтай папулярызацыіі развіццясучаснага фотамастацтва на аснове сберажэння агульнага культурнагаігістарычнай спадчыны, прадстаўлення паспяховага педагагічнага вопытуў галінемастацтва фатаграфіі, выяўлення і падтрымкі адараных навучэнцаў і творчых педагогаў.

У конкурсе принялі удзел21 навучэнец і 6 педагогаўстаноў сярэдняй і дададковай адукацыі.

Компетэнтнае жюры адзначыла высокае прафесійнае майстэрства настаўнікаў, педагогаў дадатковай адукацыі і навучэнцаў, якія адлюстравалі ў сваіх працах зацікаўленыя, хвалюючыя, запамінальныя падзеі жыцця, сямейныя карані, прафесіі роду, прыгажосць, разнастайнасць і ўнікальнасць прыродных ландшафтаў, помнікаў архітэктуры, славутасцяў Рэспублікі Беларусь.

ПЕРАМОЖЦЫ творчага конкурсу мастацкай фатаграфіі «БССР-скрозь прызму 100-годзя»

ВУЧНI

Прозвішча, імя

Установа адукацыі

Дыплом

Папчанка Паліна

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 32 г. Мінска»

ГРАН-ПРЫ

Ціхановіч Анастасія

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 133 г. Мінска»

ГРАН-ПРЫ

Пісарык Улас

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 215 г. Мінска»

I

Раманькова Юлія

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 201 г. Мінска»

I

Вішнеўская Яўгенія

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 147 г. Мінска»

I

Гантымурава Элізабэт

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 139 г. Мінска»

I

Баразна Яніна

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 124 г. Мінска»

I

Ігнаценка Мацвей

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 115 г. Мінска»

I

Вознішчык Дар'я

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Гімназія № 174 г. Мінска»

II

Лаўрыновіч Паліна

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 9 г. Мінска»

II

Сакалоўская Яніна

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 121 г. Мінска»

II

Гайсёнак Данііл

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 147 г. Мінска»

II

Лазарава Дар'я

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 71 г. Мінска»

III

Вярбоўская Настасся

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 101 г. Мінска»

III

Расанава Валерыя

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 115 г. Мінска»

III

Лытко Ксенія

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 168 г. Мінска»

III

Ліповік Паліна

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 207 г. Мінска»

III

НАСТАЎНІКI

Прозвішча, імя

Установа адукацыі

Дыплом

Смяльняк Аксана Васільеўна

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі «Арт» г. Мінска»

ГРАН-ПРЫ

Шаўчонак Ганна Васільеўна

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 71 г. Мінска»

I

Альхіменка Ірына Віктараўна

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 223 г. Мінска»

II

Мікалаева Валянціна Андрэеўна

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 223 г. Мінска»

III

Маружэнка Юльяна Аляксандраўна

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 32 г. Мінска»

III

Арганізатары конкурсу выказваюць падзяку адміністрацыям дзяржаўных устаноў агульнай сярэдняй і дадатковай адукацыі, педагогам мастацкай накіраванасці, удзельнікам творчага конкурсу і іх бацькам за актыўны ўдзел і праява цікавасці да мастацкай фатаграфіі.