Архив новостей

30.04.2019
Творчы конкурс «Харэаграфічнае мастацтва» «Беларускі народны танец»

10 і 12 красавіка 2019 года ў дзяржаўнай установе адукацыі «Сярэдняя школа № 61 г. Мінска» адбыўся творчы конкурс «Харэаграфічнае мастацтва» «Беларускі народны танец» ўмежах Мінскага гарадскога фестывалю мастацкай і інтэлектуальнай творчасці «Мой Мінск – Мая сталіца – творчасці і таленту крыніца!», прысвечанага Году малой радзімы.

У конкурса прынялі ўдзел 26 танцавальных калектываў устаноў агульнай сярэдняй і дадатковай адукацыі.

Кампетэнтнае журы адзначыла высокае прафесійнае майстэрства мастацкіх кіраўнікоў танцавальных калектываў, якія ажыццяўляюць працу па вучэбных праграмам факультатыўных заняткаў і аб'яднанняў па інтарэсах харэаграфічнай накіраванасці, і майстэрства навучэнцаў, якія здолелі перадаць прыгажосць і непаўторнасць беларускіх народных узораў, пазіцыянаваў харэаграфічнае мастацтва як неад'емную частку культуры Рэспублікі Беларусь.

ПЕРАМОЖЦЫ творчага конкурсу «Харэаграфічнае мастацтва» «Беларускі народны танец»

НАЗВА ХАРЭАГРАФІЧНАГА КАЛЕКТЫВУ

 УСТАНОВА АДУКАЦЫІ

ДЫПЛОМ

Узорны харэаграфічны калектыў «Першацвет» 

вучнi 6-9 гадоў

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 71 г. Мінска»

III

Узорны харэаграфічны калектыў «Першацвет»

вучнi10-13 гадоў

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 71 г. Мінска»

III

Узорны ансамбль танца «Рамонак»

вучнi10-13 гадоў

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 168 г. Мінска»

III

Харэагрфічны ансамбль танца «Карусель»

вучнi10-13 гадоў

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 162 г. Мінска»

III

Узорны харэаграфічны ансамбль «Сузор'е»

вучнi14-18 гадоў

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 121 г. Мінска»

III

Харэаграфічны калектыў «Экзэрсіс»

вучнi6-9 гадоў

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 162 г. Мінска»

II

Танцавальны калектыў «Праменьчык»

вучнi10-13 гадоў 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 101 г. Мінска»

II

Узорны харэаграфічны ансамбль «Сузор'е»

вучнi10-13 гадоў

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 121 г. Мінска»

II

Ансамбль танца «Забаўлянка»

вучнi 14-18 гадоў

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 28 г. Мінска»

II

Узорны харэаграфічны калектыў «Першацвет»

вучнi14-18 гадоў

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 71 г. Мінска»

II

Узорны харэаграфічны калектыў «Надхненне»

вучнi6-9 гадоў

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа № 201г. Мінска»

I

Ансамбль танца «Задорынка»

вучнi10-13 гадоў

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Цэнтр дададковай адукацыі дзяцей і моладзі «Арт» г. Мінска»

I

Узорны харэаграфічны ансамбль «Дзяннiца»

вучнi14-18 гадоў

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Гімназія № 4 г. Мінска»

I

Узорны вакальна-харэаграфічны ансамбль «Жалейка»

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Цэнтр тэхнічнай і мастацкай творчасці дзяцей і моладзі Фрунзенскага раёна г. Мінска «Зорка»»

I

Узорны харэаграфічны ансамбль «Дзяннiца»

вучнi10-13 гадоў

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Гімназія № 4 г. Мінска»

ГРАН-ПРЫ

Арганізацыйны камітэт фестывалю выказвае падзяку адміністрацыям гарадскіх устаноў агульнай сярэдняй і дадатковай адукацыі, кіраўнікам харэаграфічных калектываў, навучэнцам і бацькам за ўдзел і падтрымку нацыянальных традыцый ў галіне харэаграфічнага мастацтва.